KIC Tava Izvēle
Timoteja iela 1, Rīga, LV-1050
Tālr.: 67217712, 26522675
e-pasts: infomanna.lv
17.01.22 06:41
Meklēšana

Kā man dzīvot?

Bilde
[ palielināt ]
Manna.lv cena: 4,99 EUR

Veikals:tiek izsūtīta 1-3 darba dienu laikā
Bibliotēka:ir bibliotēkā

Pircēji, kas pērk šo preci, izvēlējās arī

 • Nogādājot debesis ellē
 • Dieva āmurs
 • Cilvēku spitālība un to šķīstīšanas likums

 • Apraksts un viedokļi

  Fridrihs Vilhehns Forsters dzimis 1869. gadā Berlīnē. Nobeidzis studijas, viņš tapa par privātdocentu filozofijā un pedagoģijā, un, kad 1892. g. dibinājās vācu "ētiskās kultūras biedrība," tad viņš kopā ar savu tēvu astronomu Vilhehnu Forsteru atradās biedrības priekšgalā un viņas ierosinātās un vadītās kustības galveno darbinieku vidū. Līdzīgas kustības iesākās ari citās zemēs, arī tur dibinājās tikumības veicināšanas biedrības, un 1895. g. varēja sanākt Cīrihē pirmais starptautiskais tikumiskās audzināšanas kongress, kur nodibinājās "starptautiskā ētiskā savienība" No 1898.-1912.g. Forsters darbojās kā filozofijas privātdocents Cīrihē un izpildīja tur ari starptautiskās savienības sekretāra pienākumus.

  Forsters ieņēma redzamu vietu tā laika garīgo vadoņu vidū. Viņa raksti sniedz daudz vērtīgu ierosinājumu, sevišķi audzinātājiem. Sabiedriskās dzīves pamatā viņš grib likt kristīgās mīlestības principu un ar tā palīdzību veidot raksturu, kas nestāvētu aklu vienpusīgu patmīlības dziņu kalpībā. Viņš uzsver nepieciešamību atgriezties audzināšanas darbā un pedagoģijā pie kristīgās ticības pamatiem, jo tikai tā ved dziļumā raksturu veidošanas darbu un ņem dzīvi tādu, kāda tā patiesībā ir, nemēģinādama to iztēlot skaistāku un labāku, bet pieteikdama apzinīgu karu ļaunajam.
  Fragmenti

  II. Pašsavaldīšanās - 1. Kādēļ vajadzīga pašsavaldīšanās?
  Pašsavaldīšanās ir visai sauss vārds. Jaunatnei, šo vārdu dzirdot, rodas tāda sajūta kā ugunīgam zirgam, kuru grib grožiem savaldīt vai arī kā izslāpušam cilvēkam, kuram liedz dzert no avota, pie kura tas nostājies. Pašsavaldīšanās - tas izklausās kā nepatīkamas zāles, ko pieaugušie mēdz parakstīt bērniem. Šodien mēģināšu jums rādīt lietas pretējo pusi. Vai labāk: jums būs pašiem tā jāatrod. Pat ja bērniem vieniem pašiem bez pieaugušajiem būtu jādzīvo uz tukšas vientuļas salas - tad tie drīz nāktu pie atziņas, ka pašsavaldīšanās dzīvē ir viena no vērtīgākajām mantām.

  Cilvēki var itin labi iztikt bez dzelzceļiem, telegrāfa, tālruņa un elektriskās apgaismošanas - bet bez pašsavaldīšanās tie nevar iztikt. Lūkojiet paši uzminēt, kādēļ tas ir tā. Iedomājieties, ka jūs, kuģim bojā ejot, līdzīgi Robinsonam būtu... >>>

  Produkta informācija

  Autors(i): Dr. Fr. Forsters
  Izdevniecība: Viņa Vārds Manī
  Valodas: Latviešu
  Vākojums: mīkstie vāki
  Lappuses: 147
  Sērija: Senatnes grāmata
  Publikācijas datums: 2016
  Size, cm (width, height): 9.99 x 9.99
  ISBN: 9789934515163
  Kategorijas

  Latviešu
  Grāmatnīca / Grāmatas
  BibliotēkaK / GrāmatasK+
  Tēmas / Ētika un morāle
  Komentāri uz Manna.lv

  Atstājiet Jūsu komentāru!
  Permalink

  http://www.manna.lv/item/9789934515163.html
  Mana Manna.lv | Rakstiet mums | Notikumi | Pievienot notikumu | Raksti | Palidzība | Lapas karte

     KIC Tava Izvēle 2008-2022
  KIC Tava Izvēle Timoteja iela 1, Rīga, LV-1050
  Tālr.: 67217712, 26522675, Fakss: 67217712, e-pasts: infomanna.lv
  Izstrāde un atbalsts: Amizante