KIC Tava Izvēle
Timoteja iela 1, Rīga, LV-1050
Tālr.: 67217712, 26522675
e-pasts: infomanna.lv
22.02.20 10:58
Meklēšana

Izlaušanās pie Dieva

Bilde
[ palielināt ]
Manna.lv cena: 3,85 EUR

Veikals: tiek izsūtīta 1-3 darba dienu laikā
Bibliotēka: ir bibliotēkā

 
Pircēji, kas pērk šo preci, izvēlējās arī

 • Sievas lūgšanas spēks
 • Labrīt, Svētais Gars
 • Pār pārēm augoša ticība
 • Brīvība no bailēm visās tavās dzīves dienās
 • Lūgšanu piemēri
 • Ko darīt, kad šķiet, nekas nenotiek

 • Apraksts un viedokļi

  Lieli ienākumi, ko vairums apskauž, vadoši amati draudzē un sabiedrībā, ģimene, draugi un brīnišķīga māja... amerikāņu sapnis, kas drīz pārvēršas par tavu ļaunāko murgu. Finansiāls sasprindzinājums, sociāls spiediens un mūžam nebeidzamās dzīves raizes...

  Ārēji labi kristieši, bet aiz slēgtām durvīm bezspēcīgi un nožēlojami.

  Meklējot patiesību par kristietību, Džims Honbergers un viņa ģimene atrada Dieva mīlestības atjaunojošo spēku. Honbergeri ir palīdzējuši daudziem atbrīvoties no lietām, kas iztukšojušas viņu dzīvi, un neskaitāmas dzīves ir tikušas pārveidotas.

  Daļēji kā personīgas atmiņas, daļēji kā rokasgrāmata, kā veidot ciešas attiecības ar Radītāju, grāmata "Izlaušanās pie Dieva" aicinās un iedvesmos jūs atteikties no šabloniskās "baznīcisma" reliģijas un piedzīvot neaprakstāmo mieru un spēku, ko Dievs ir paredzējis saviem ļaudīm.

  Ja apncis mētāties dzīves viļņos, ienirstiet ciešā sadraudzībā ar Radītāju. Vai esat gatavi izlauzties pie Dieva?
  Fragmenti

  Vienkārši liec mani mierā!
  Tā bija viena no tām dienām ofisā, kas mani tā nomocīja, ka vakarā, tikko pārkāpis mājas slieksni, tūlīt saļimu atpūtas krēslā. Nākamajā mirklī sajutu man piekļaujamies mazu, siltu augumiņu. Tas bija Metjū. Viņš tolaik bija jau nedaudz paaudzies, vairs ne zīdainis, bet joprojām mazs zēns, līksmu izteiksmi sejā un dāvanu papīrā bērnišķīgi iesaiņotu paciņu rokās.

  Todien Sallija ar viņu bija runājusi par manu dzimšanas dienu, kas bija pēc četrām dienām. Tas bija iekvēlinājis mazā četrgadnieka iztēli, un viņš bija ķēries pie darba, lai sagatavotu man kādus „dārgumus”. Tā viņš krāsoja un līmēja, līdz dāvana bija gatava. Iesaiņojis savus darinājumus kārbā, viņš visu dienu bija gaidījis mani pārnākam. Un tagad viņš nespēja nociesties vairs ne minūti, lai man to iedotu.

  Viņš priecīgs un lepns stāvēja pie mana krēsla. No viņa mazās sirsniņas plūda mīlestība pret tēvu, un viņš šķita tik saviļņots, kā tad, kad pats saņēma dāvanas savā dzimšanas dienā. „Tēt, tēt, man ir dzimšanas dienas dāvana priekš tevis!”

  „Ne tagad, Metjū!”
  „Bet tēt …”
  „Es esmu noguris!”
  „Bet tēt …”
  „Nē! Vienkārši liec mani mierā! Es esmu noguris, turklāt,” ņurdēju, „šodien nav mana dzimšanas diena.”
  Mazā sejiņa, kas pirms brīža bija starojusi sajūsmā, tagad sašļuka. Es biju izdzēsis viņa prieku un ievainojis viņa garu, un viņš devās prom, lai atrastu Salliju un mierinājumu.
  Es atlaidos krēslā un centos atpūsties, tomēr jutos nožēlojami. Kāpēc gan es nespēju sevi kontrolēt? Paškontroles trūkums bija viena no manas kristīgās dzīves lielajām problēmām. Draudzē es varēju izturēties kā kristietis, bet, kad aizgāju mājās, es sakliedzu uz sievu un dusmojos uz bērniem. Es zināju, ka tas nav pareizi, bet pat ar savu stipro gribasspēku sasniegt uzvaru šajā jomā es nespēju.

  Bībele to aino šādi: „Ja kāds šķietas Dievam kalpojam un nesavalda savu mēli, bet maldina savu sirdi, tā kalpošana ir velta.” (Jēkaba 1:26)
  Kungs sāka mani uzrunāt ar šādiem Bībeles tekstiem, un mans prāts kļuva aizvien nemierīgāks. Varbūt kaut ko esmu palaidis garām? Varbūt kaut ko esmu pārpratis? Vai es patiešām esmu tas, par ko sevi uzskatu? Es biju draudzē, bet vai es biju Kristū?
  Es aptvēru, ka pele, ja tā atrodas cepumu traukā, tāpēc vien nekļūst par cepumu! Pāris gadu laikā Kungam beidzot izdevās izlauzties cauri manai stūrgalvībai, un Viņš sacīja: „Džim, tev jāapstājas un jāizvērtē, ko tu dari. Tev jāpārliecinās, ka esi atgriezies - ne tikai ar prātu pieņemot mani kā Glābēju, bet arī savā rīcībā.”

  „Man? Kālab, Kungs? Es esmu draudzes vecākais! Esmu ievedis Tavā draudzē vairāk nekā duci cilvēku. Vai būtu iespējams, ka es neesmu pilnīgi atgriezies? Vai var būt, ka par spīti visām pārmaiņām, ko Tu esi nesis manā dzīvē, Tu man vēlies piedāvāt vēl kaut ko plašāku, dziļāku un labāku, ko es vēl neesmu aptvēris?”

  „Jā, Džim, ir dažas lietas, ko tu vienkārši nesaproti – un tu tāds neesi vienīgais. Daudzi, kas ir pieņēmuši manu vārdu, neapzinās, kāda ir glābšanas pilnība, ko es tiem vēlos dot.”
  Un tā sākās mana odiseja, meklējot dziļākus piedzīvojumus, kas sniegtos tālāk par kristietības pamatatziņām. Es sāku saprast, ka doktrināri pareizu uzskatu ortodoksija ir tikai niecīga daļa no patiesas reliģijas. Šodien ir miljoni cilvēku, kas sevi dēvē par kristiešiem un turas pie „pareiziem” uzskatiem. Miljoni ir pieņēmuši kristietību un, līdzīgi kā tas bija ar mani, reformējuši savu dzīvi. Tomēr šodien ir miljoni ģimeņu, kurās kristietība mūs nav atturējusi no tā, ka mēs ar saviem vārdiem ievainojam tos, kurus mīlam. Vai iespējams, ka mūsu reliģija ir tāda, kā to raksturo Bībele – „velta”? Tāda bija mana pieredze. Pirmo reizi dzīvē es labprāt un aktīvi piedalījos draudzes darbībā, tomēr par spīti tam es sapratu, ka mans dzīvi pārveidojošais garīgums ir uz zema līmeņa.
  Dziļa Bībeles izskaidrošana ir absolūti svarīga ikvienam kristietim, lai izdzīvotu pasaules vēstures noslēdzošajos notikumos. Tomēr Bībeli varam izskaidrot arī tā, ka mēs savus klausītājus ievedam „patiesību” sistēmā, nevis vadām pie Dieva. Tieši tā bija noticis ar mani.

  Ne jau vārdi ir tie, kas atdzīvina dvēseli, bet pats Dievs, un kamēr klausītāji nav sastapuši Dievu personīgos piedzīvojumos, viņi nekļūst labāki no tā vien, ka ir dzirdējuši „patiesību”. (..) Savā ierobežotajā izpratnē par Dievu es nebiju aptvēris, ka Bībele pati par sevi nav mērķis, bet līdzeklis, kuram jāved cilvēkus ciešās attiecībās ar viņu Dievu. Tas, kas man pietrūka, nebija zināšanas par Dievu, bet Dieva iepazīšana tuvās un dziļās attiecībās.

  Es zinu, ka neesmu vienīgais, kas šādi kļūdās. Jēzus sacīja sava laika draudzei: „Jūs pētāt rakstus, jo jums šķiet, ka tajos jums ir mūžīgā dzīvība, un tie ir, kas dod liecību par Mani! Bet jūs negribat nākt pie Manis, lai iegūtu dzīvību.” (Jāņa 5:39, 40)
  Šie vārdi ir saglabāti līdz mūsdienām mums par labu, un mums vajadzētu pārdomāt to nozīmi. Mēs aizvien sastopamies ar kārdinājumu pieņemt reliģijas formas, bet palaist garām pašu tās būtību, kodolu, turklāt neapzinoties savu patieso stāvokli.

  Man bija teoloģiska izpratne un es varēju aizstāvēt savu Bībeles skaidrojumu gudriem vārdiem, bet ja es būtu sastapies aci pret aci ar patiesu, dzīvu kristietību, manas lielās zināšanas un gudrība būtu izskatījusies kā muļķība. Ja es būtu stāvējis krusta pakājē un runājis ar Mariju Magdalēnu, kāda gan būtu mūsu saruna? Es būtu zinājis visus pareizos teoloģiskos terminus, bet, ja es tos mēģinātu izmantot sarunā ar viņu, viņai būtu jāsaka: „Ko? Kas? Par ko tu vispār runā? Es mīlu Viņu! Viņš ir mans Kungs, mans Glābējs! Viņš mīlēja mani tad, kad neviens cits mani nemīlēja.”

  Kuram no mums šajā gadījumā būtu bijusi patiesa reliģija: galvenajam draudzes vecākajam vai ielasmeitai? Man būtu pareizie vārdi, bet viņai – sirds piedzīvojums. <<<

  Baznīcisms
  Organizēta reliģija var izrādīties par spēcīgāko glābjošas Dieva pazīšanas aizstājēju, kādu vien pasaule jebkad pazinusi. (..) Mēs varam būt pieņēmuši doktrīnas un apmeklēt iknedēļas dievkalpojumus, kas mums liek justies apmierinātiem, ka esam drošībā. Galu galā, mēs esam draudzē un esam Viņa Vārdā, un tā mēs secinām, ka esam atraduši Dievu. Tā tas bija ar mani!

  Tikai daudz vēlāk es sapratu, ka vienas no tumšākajām lappusēm cilvēces vēsturē ir iezīmējušas neaprakstāmas zvērības, ko īstenojuši reliģiozi cilvēki, lai aizstāvētu savu izpratni par patiesību. Es uzskatīju par pašsaprotamu, ka biju kristietis tādēļ, ka ticēju noteiktām teoloģiskām koncepcijām, bet es ļoti maz zināju par Dieva mīlestību un man trūka spēka izmainīt savu dzīvi būtiski nozīmīgās jomās. Patiesības apliecināšana mūs nedara laipnus, pacietīgus un dievbijīgus.

  Piederība draudzei un ticības apliecināšana kļūmīgā kārtā ir kļuvusi par sinonīmu jaunpiedzimšanas piedzīvojumam, bet, tā kā apkārtējo pieredze ir apmēram tāda pati kā mūsējā, mēs neizjūtam nekādas briesmas vai nepieciešamību pēc dziļākas pieredzes. Šāda situācija zināmā mērā pastāv gandrīz visās mūsdienu draudzēs un denominācijās. Viltus pārliecība, ka reliģijai pietiek ar zināšanu, apliecināšanu un apmeklēšanu, ļauj mums attiekties pret Dievu kā pret vienu no dzīves ērtībām, nevis kā pret mūsu ikdienas dzīves centru.

  Var izklausīties, ka esmu pret reliģiju, tomēr tā tas nav. Kaut arī organizētā reliģija neveda mani pie Dieva, tā bija tramplīns, stimuls, kas atvēra manas acis un lika sākt domāt. Tas, ko man iemācīja organizētā reliģija, bija katalizators, kas ievadīja mani noteiktā virzienā, nostiprināja mani dažos principos un sniedza zināmu struktūru Dieva Vārda sapratnei. Bez visa tā tikai retais spētu nostāties uz dziļākas dzīves ceļa.
  Tomēr es ilgojos, lai visi ļaudis, gan draudzē, gan ārpus tās, saskatītu to, kas mūsdienās ir aizmirsts: ka Dievs ir Persona, kuru visi var iepazīt un piedzīvot. Kaut toreiz, kad studēju Dieva Vārda patiesības, es būtu sapratis, ka šī mijiedarbība starp Dievu un dvēseli ir patiesas kristīgās pieredzes sirdspuksti! Ik dienas, ik stundas, ik mirkli Dievs vada, Dievs dod spēku, Dievs iedvesmo dzīvot dzīvi, kas „līdz ar Kristu apslēpta Dievā” (Kolosiešiem 3:3), „lai Dievs būtu viss iekš visa.” (1. Korintiešiem 15:28)

  Es biju lasījis Bībelē par tādiem cilvēkiem kā Enohs un Dāvids, kuri staigāja un runāja ar Dievu. Es vēlējos iegūt tādu pašu tuvību ar Dievu. Intuitīvi jutu, ka tā ir pieredze, kas man trūkusi visā, ko līdz tam biju mācījies un redzējis. Dvēseles dziļumos es alku pēc tā.
  Dievs bija ielicis šīs ilgas manā sirdī, un Viņš vēlējās man dot šo pieredzi, bet Viņš zināja, ka tas manā dzīvē prasīs lielas izmaiņas. Dievs zināja, ka es nekad neatradīšu Viņu „baznīcismā” un pasaules reliģiozitātē ar visu tās lepnumu, pompozajām pretenzijām un pašslavināšanu. Un tā Viņš mani uzrunāja ar to pašu vēsti, ar ko Jēzus reiz vērsās pie mācekļiem: „Nāciet vieni paši savrup kādā vientuļā vietā un atpūtieties maķenīt.” (Marka 6:31)

  Viņš man pasniedza pirmās atslēgas uz šo pieredzi. Kamēr es to nezināju, Dievs bija mani meklējis, lai iegūtu manu sirdi un manu mīlestību. Beidzot es atsaucos Viņa mīlestībai un vēlējos Viņu atrast. Bībele apsola: „Kad jūs Mani meklēsit, jūs Mani atradīsit. Ja jūs no visas sirds Mani meklēsit.” (Jeremijas 29:13) Es biju apņēmies darīt tieši tā.

  Vadot savu uzņēmumu un rūpējoties par mājas lietām es atrados tādā spriedzē, steigā un stresā, ka Viņa aicinājums atpūsties tiešām bija pamatots. Es biju noguris. Papildus visām pārējām saistībām es biju draudzes vadītājs un biju tik aizņemts, darot „Dieva darbu”, ka biju pārāk aizņemts, lai varētu prātot par to, ka esmu pārāk aizņemts. Dievs man lika to saprast. „Džim, tev jāierobežo tava dienaskārtība. Samazini savas nekad nebeidzamās saistības, vienkāršo savu dzīvi, lai varētu „rimties un atzīt, ka Es esmu Dievs.” (Psalmi 46:11)

  Bija pienācis laiks pārmaiņām, bet man sapņos nebija rādījies, kas mūs sagaida, cenšoties visā šajā spriedzē atrast rāmas vienkāršības dzīvi. <<<

  Produkta informācija

  Autors(i): Džims Honbergers
  Izdevniecība: Patmos
  Valodas: Latviešu
  Reitings: 5.00 (no 5)
  Vākojums: mīkstie vāki
  Lappuses: 199
  Publikācijas datums: 2013
  Size, cm (width, height): 9.99 x 9.99
  ISBN: 978998451478938
  Kategorijas

  Latviešu
  Grāmatnīca / Grāmatas
  BibliotēkaK / GrāmatasK+
  Komentāri uz Manna.lv

  Atstājiet Jūsu komentāru!

   Ramona (Riga)

  Atstājiet Jūsu komentāru!

  Permalink

  http://www.manna.lv/item/978998451478938.html
  Mana Manna.lv | Rakstiet mums | Notikumi | Pievienot notikumu | Raksti | Palidzība | Lapas karte

     © KIC Tava Izvēle 2008-2020
  KIC Tava Izvēle Timoteja iela 1, Rīga, LV-1050
  Tālr.: 67217712, 26522675, Fakss: 67217712, e-pasts: infomanna.lv
  Izstrāde un atbalsts: Amizante