KIC Tava Izvēle
Timoteja iela 1, Rīga, LV-1050
Tālr.: 67217712, 26522675
e-pasts: infomanna.lv
13.11.18 07:15
Meklēšana

Apļi ūdenī

Bilde
[ palielināt ]
Manna.lv cena: 5,75 EUR

Veikals: tiek izsūtīta 1-3 darba dienu laikā
Bibliotēka: ir bibliotēkā

 
Pircēji, kas pērk šo preci, izvēlējās arī

 • Celies un pļauj

 • Apraksts un viedokļi

  Pasaulslavena bijušā Kairas universitātes „Al–Azhar” islāma vēstures speciālista grāmata, rakstīta zem Marka Gabriela pseidonīma, stāsta ar viņa dramatisko dzīvi, kur viņš pievīlās islāmā un atgriezās kristietībā. Pēc tam, kad profesors bija pieņēmis Jēzu Kristu, viņa ģimene no viņa novērsās, bet ekstrēmistiski noskaņotie musulmaņi mēģināja ne vienu reizi vien atņemt viņam dzīvību. Viņš bija spiests pamest dzimto zemi un tagad dzīvo Savienotajās Valstīs.

  Savā grāmatā Dr. Gabriels analizē Korāna vārsmas, kas veltītas vardarbībai, cīņā ar „nepareizajiem,” aicinājumam uz džihādu, un tāpat Korāna attieksmi pret Jēzus Kristus [Ješua Mesijas] sekotājiem. Tāpat autors analizē islāma terorisma fenomenu, stāsta par galvenajiem islāma grupējumiem un to līderiem. Ar šo grāmatu vajadzētu iepazīties visiem, kas interesējas par starptautisko terorismu un konfliktiem starp divām pasaules reliģijām – islāmu un kristietību.

  Priekšvārds

  Traģēdija, kas notika 2001. gada 11. septembrī Amerikā, kristiešiem kļuva par atklāsmi, ka draudzēm ir jānes Labā Vēsts islāma sekotājiem, kas šodien sasniedz vairāk par vienu miljardu cilvēku. Diemžēl problēma ir tā, ka kristieši lielāko tiesu neko nezina par musulmanismu un islāmu. Diemžēl masu saziņas līdzekļos informācija par islāmu tiek stādīta priekšā kā reliģija, kas ir spējīga risināt mūsdienu sabiedrības problēmas un kas propagandē tradicionālās ģimenes vērtības. Tieši par to musulmaņi runāja, piemēram, pēc traģiskiem notikumiem Ņujorkā, kad piedalījās Opras Uinfri telešovā.

  Dzirdot pretrunīgas runas, cilvēki apmulst. ASV prezidents un valdības locekļi apgalvo, ka islāms – tā ir pasaules saskaņas reliģija. Pa to laiku citas autoratīvas personas pauž gluži pretējus apgalvojumus. Strīds turpinās, un mums ir jāizlemj, kam mēs ticēsim.

  Grāmata, kuru jūs turat rokās, stāsta par terorismu, kura pamati islāmā bija ielikti vēl VII gadsimtā, kad pravietis Muhameds pasludināja pirmos Korāna pantus. Autors pēta islāma ideoloģiju vēsturiskā kontekstā, iesākot ar Muhameda laiku un nobeidzot ar mūsdienām.

  Šīs grāmatas iezīme vēl tāda, ka to ir sarakstījis cilvēks, kas daudzus gadus ir pasniedzis islāma vēsturi pašā prestižākajā musulmaņu universitātē (Marks Gabriels ir ieguvis doktora grādu islāma vēstures jomā). Atšķirībā no autoriem, kas ir aprakstījuši islāmu no vērotāja pozīcijas, Dr. Gabriels savu grāmatu raksta kā cilvēks, kas ne tikai ir sludinājis islama mācību Tuvo Austrumu mošejās, bet arī ir nopietni pētījis šīs reliģijas vēsturi.

  Ne vienreiz vien Dr. Gabriela dzīvībai ir bijuši uzbrukumi, par ko liecina daudzās rētas uz viņa miesas. Autors šos notikumus apraksta savas grāmatas pirmajās un pēdējās nodaļās.
  Dr. Gabriels stāsta par pravieša Muhameda dzīvi un tām viņa mācības pusēm, kas reti tiek pieminētas Rietumu puses presē. Viņš pierāda, ka mūsdienu islāma fundamentālisti pieturas pie tā paša dzīves stila, kāds bija Muhamedam.

  Mūsdienu terorisma vēstures gaitu autors izklāsta tāda cilvēka valodā, kura lielākā dzīves daļa ir pavadīta Tuvajos Austrumos. Viņš stāsta par terorisma ideoloģiju un analizē dažu grāmatu saturu, kas tiek uzskatītas par tik bīstamām, ka tās ir aizlieguši lasīt Tuvo Austrumu valstu vadītāji, bet to autori ir tikuši sodīti. Šīs grāmatas var iegūt tikai melnajā tirgū, bet tieši tās musulmaņus pamudina uz dalību teroraktos.

  Autors apraksta radikāļu darbības reliģiozos motīvus. Kāpēc Allāha vārdā teroristi ir gatavi doties drošā nāvē? Atbildi uz šo jautājumu mēs atrodam islāma sistēmas vērtībās, kas ticīgo aicina uz pakļaušanos likumam, bet nedod tam cerību.

  Grāmatā minētie fakti liecina par šausminošo ļaunumu, kas mūsdienu pasaulē ir tik daudz. Tie liecina par garīgo cīņu, kas turpinās. Ja uz tiem paskatītos caur islāma fundamentālisma plosīšanās prizmu, bilde kļūs skaidra.

  Neskatoties ne uz ko citu, grāmata mūsos ievieš pārliecību. Dr. Gabriels mums atgādina, ka terorisma bīstamība izriet no islāma, bet nevis no musulmaņiem. Viņi ir tikai briesmīgās maldināšanas upuri. Pat tie divpadsmit jaunie cilvēki, kas pārņēma lidmašīnu vadību un gāja bojā, bija terorisma ideoloģijas upuri. Atbildība par notikušo ir jāliek uz islāmu.

  Dr. Gabriels uz nākotni skatās optimistiski. Islāma mērķis ir uzkundzēšanās pār pasauli, bet Dievam ir savi mērķi. Viņš grib, lai tiek glābti pēc iespējas vairāk cilvēku, ieskaitot tos, kas atrodas islāma gūstā.
  Produkta informācija

  Autors(i): Marks Gabriels
  Izdevniecība: Viņa Vārds Manī
  Valodas: Latviešu
  Vākojums: mīkstie vāki
  Lappuses: 194
  Publikācijas datums: 2015
  Size, cm (width, height): 9.99 x 9.99
  ISBN: 9789934515064
  Kategorijas

  Latviešu
  Grāmatnīca / Grāmatas
  BibliotēkaK / GrāmatasK+
  Komentāri uz Manna.lv

  Atstājiet Jūsu komentāru!
  Permalink

  http://www.manna.lv/item/9789934515064.html
  Mana Manna.lv | Rakstiet mums | Notikumi | Pievienot notikumu | Raksti | Palidzība | Lapas karte

     © KIC Tava Izvēle 2008-2018
  KIC Tava Izvēle Timoteja iela 1, Rīga, LV-1050
  Tālr.: 67217712, 26522675, Fakss: 67217712, e-pasts: infomanna.lv
  Izstrāde un atbalsts: Amizante